ایران کیدز

به کمک نرم افزار های مالی و حسابداری بودجه ی خود را مدیریت کنید - ایران کیدز

به کمک نرم افزار های مالی و حسابداری بودجه ی خود را مدیریت کنید

نرم افزار صورت های مالی و حسابی طی چندین سال به وجود آمده اند و مدیران را در بخش مالی شرکت ها و سازمان ها کمک کرده است، بدون داشتن این نرم افزار اداره کردن این سازمان ها امکان پذیر نیست. این نرم افزار ها به خوبی هر چه تمام تر هزینه ها و درآمد ها را مورد بررسی قرار می دهند و  باعث صرفه جویی در وقت می شود. امروزه برای رقابت کردن با سایر سازمان ها استفاده از نرم افزار مالی و حسابی لازم است. در این مقاله نرم افزار وصول مطالبات، نرم افزار حقوق و دستمزد و نرم افزار اتوماسیون اداری مورد بررسی قرار می گیرند.

 

نرم افزار وصول مطالبات

نرم افزار دریافت و پرداخت زمینه ی لازم برای پیگیری اقدامات مربوط به وصول مطالباتی اعم از سر رسیدها ، معوقه های بانک ها، سازمان دهی پرونده های مربوط به مطالبات، ثبت اطلاعات مشتریان بد حساب و پیگیری های حقوقی و … فراهم آورده است به همین علت استفاده و به کار گیری این نرم افزار برای سازمان هایی که بصورت گسترده با مشتری و وصول مطالبات آن ها سر و کار دارند بسیار ضروری است.

 

 قسمت های اصلی نرم افزار وصول مطالبات

قسمت های اصلی نرم افزار وصول مطالبات

 1. ناظر بودن بر تسهیلات
 2. پیگیری برای وصول کردن مطالبات: این قسمت زمینه را برای پیگیری و نظارت تمام مراحل  وصول مطالبات فراهم می کند.
 3. نظارت بر روال حقوقی: نظارت برتمامی اقدامات حقوقی صورت گرفته برای پیگیری وصول مطالبات.

 

امکانات نرم افزار وصول و مطالبات

این نرم افزار از امکانات ویژه ای برخوردار است از جمله:

 • امکان نظارت و پیگیری تمامی تسهیلات نظیر چک
 • امکان مشاهده ی اطلاعات پرونده ها
 • جست و جوی سریع بر اساس مولفه های دلخواه
 • سازمان دهی تمام دعوتنامه ها، تماس ها و اقدامات صورت گرفته برای پیگیری وصول مطالبات
 • سازمان دهی سرمایه
 • سازمان دهی دریافت و پرداخت

 

مزایای نرم افزار وصول مطالبات

 • گردآوری اطلاعات مالی مربوط به هر مشتری
 • مشاهده ی تعهدات مالی انجام شده
 • عدم نادیده گرفته شدن کوچک ترین مطالبات پرداختی مشتری
 • فراهم کردن زمینه برای ثبت ضمانت نامه های هر سفارش

 

نرم افزار حقوق و دستمزد

نام نرم افزار حقوق و دستمزد خود گویای کاربرد آن نیز هست به این صورت که این نرم افزار رسیدگی به حقوق کارکنان را بر عهده دارد که کاری بسیار وقت گیر و پیچیده است. محاسبه حقوق کاری سخت و پر از خطاهای احتمالی توسط انسان است که این نرم افزار به راحتی ان را انجام می دهد در این نرم افزار می توان مزایا و کسورات، نوع استخدام، مقررات مربوط به محاسبه ی دستمزد و حقوق را تعریف کرد که برای هر سازمانی متفاوت است.

۷دلیل برای کاربردی بودن نرم افزار حسابداری

مدیریت امور مالی شما با میزان زیادی از هزینه ها، جعبه ی قبوض، و کاغذهای مجزای درآمد و هزینه های شما، پتانسیل زیادی را جهت بروز خطا برای اطلاعات شما بوجود می آورد.  اگرچه این مسئله میتواند با یک برنامه ی حسابداری، از طریق فراهم کردن فایل های کامپیوتری به روز شده که بخصوص در فصل مالیات ضروری است، حل شود. لیست زیر به شما میگوید که چرا استفاده از نرم افزار حسابداری کاربردی می باشد.

 

۱٫وظایف مازاد را مکانیزه می کند

وارد کردن داده ها زمان بر است. بوسیله ی یک سیستم حسابداری محبوب، برنامه های پرداخت خودکار به شما این فرصت را می دهند که تنها یک بار اطلاعات مربوط به مشتریان را وارد کنید. عادت های پرداختی مشتریان شما و تاریخچه ی خرید آنها به عنوان مرجع پیگیری خواهند شد. زمانی که پرداخت ها انجام شد، شما دریافتی ها را بدون انجام کارهای اضافه انجام خواهید داد. این برنامه همچنین به شما تاریخچه ی فروش و گزارش طولی برای هر یک از مشتریان را فراهم خواهد کرد که موقعیت یابی و بازیابی صورتحساب ها و پرداختی ها را سریعتر خواهد کرد. جمع کل تاریخچه ی هر انتقال نیز در سیستم بدون نیاز به وارد کردن داده ها به صورت دستی و تک تک نیز امکان پذیر است. این کار نه تنها زمان را برای شما ذخیره می کند، بلکه احتمال خطاهای بالقوه را در نسخه های دستی پایین می آورد. بسیاری از بانکها به شما اجازه می دهند به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید و میتوانید براحتی ارزش انتقالی ماهانه خود را بررسی کنید.

 

۲٫به وظایف مالیاتی کمک میکند

استفاده از یک سیستم حسابداری خوب تنها نیاز دارد که شما میزان نقدینگی خرج شده را ثبت کنید و آنها را به صورت سازمان دهی شده دریافت کنید. این کار به شما اجازه می دهد تسلط کافی هنگامی که مشغول جمع آوری و صدور پرونده ها و قبوض  برای حسابدار خود هستید بر حساب های خود تسلط کافی داشته باشید. اطلاعاتی که به صورت مناسب دسته بندی شده اند وظایف حسابدار شما را در مورد رسیدگی به مالیات راحتتر می کنند. همچنین برخی از نرم افزارها از طریق شکل بندی کردن صورتحساب ها به صورت خودکار با قوانین اداره مالیات هماهنگ خواهند شد، بنابراین در طول فصل مالیات شما دچار سردرگمی نخواهید شد. همچنین کتابهای اثبات-حسابرسی را فعال می کنند که روند حسابرسی را از آنجایی که حسابرس ها تنها ممکن است بررسی کرده و یک بازبینی شتابزده زده انجام دهند تا مطمئن شوند بیانیه بانک با موارد ثبت شده یکی هستند یا خیر، کوتاهتر می کند.

 

 1. صورتحساب های دیجیتالی فراهم میکند

در دنیایی که توسط تکنولوژی به جلو رانده می شود، کارهای کاغذی تاریخ مصرفشان گذشته است. امروزه انجام بسیاری از پردازش ها توسط تکنولوژی امکانپذیر شده است. حتی پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۲، ۷۰% از تعاملات شرکت ها از طریق دستگاه های موبایل، که بر اهمیت پیشی گرفتن از رقبای خود تاکید می کند، انجام خواهد شد. فرستادن یک صورتحساب دیجیتالی از طریق ایمیل برای مشتریان، هم برای شما راحتتر است و هم برای مشتریان. مشتریان تنها با چند کلیک میتوانند حسابهای خود را سریعتر و راحتتر ارسال کند. امروزه بسیاری از پایگاههای داده ی حسابداری با انواع کانالهای پرداخت که توسط کارتهای اعتباری و بدهی، انتقالات بانکی و کیف پولها قابل استفاده هستند، تلفیق شده اند.

 

 1. جریان نقدینگی را پیش بینی میکند

مدیریت یک تجارت نیاز به یک میزان اساسی پول نقد و معادل آن نیاز دارد که جریان مالی شما را در بر میگیرد. پیش بینی تمامی نقل و انتقال های پرداختی و دریافتی ممکن است به معنای انتخاب ساعت های پربازده کاری شما از طریق بررسی سریع لیست های ارتباطی، فایل ها و برگه های اکسل، بدون یک برنامه ی حسابداری برای آسان سازی وظایف شما باشد. نرم افزار به شما اجازه میدهد مدیریت کارها را به خوبی انجام دهید و مبالغ دریافتی، صورتحساب ها، پرداختی های از موعد گذشته، را در میان کارهای دیگر شناسایی کنید تا مطمئن شوید انتقال های مالی مهم را از یاد نمیبرید. یک سیستم خودپرداز حسابداری به محض ورود قبض ها آنها را ردیابی میکند بنابراین شما میتوانید جریان نقدینگی را، زمانی که موعد پرداخت قبض ها رسید شروع به نوشتن چک ها کنید، برنامه ریزی و پیش بینی کنید. داشتن بیانیه های رسمی مالی، مانند برگه های تراز شده و بیانیه های سود و زیان، جهت ارزیابی روند تجارت شما ضروری میباشد.

 

 1. مشکلات ریاضی را برای شما آسان می کند

حتی اگر ریاضی شما بسیار عالی باشد، صحت انجام کارها یک جنبه ی بسیار مهم در روند حسابداری میباشد. با وجود دسترسی به تمام بایگانی های مالی در سازمان شما، همچنان احتمال بروز خطا، ویرایش، و اشتباه در حساب های شما وجود دارد که میتواند زمان و هزینه ی زیادی برای تصحیح کردن از شما بگیرد. این مسئله زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که تجارت شما گسترده تر می شود و شما به زودی نیاز خواهید داشت کارمندان، مالیات ، قبوض،و پرداخت های بیشتری را با موعدهای اتمام ضروری مدیریت کنید. این کار همچنین اصلاح های بانکی را راحتتر می کند بنابراین شما کسری ها را از دست نمیدهید. یک مثال خوب جهت رفع مشکلات حسابداری این است که شما میتوانید روند این کار را توسط fresh book به راحتی آسان کنید. این کار هزینه ها را به راحتی براورد می کند، پرداخت ها را جهت انتقال سریعترخودکار می کند، و صورتحساب هایی با ظاهر حرفه ای برای شما درست می کند.

 

 1. هزینه ها را کاهش می دهد

خودکار کردن وظایف حسابرسی شما در بلند مدت نقدینگی شما را ذخیره می کند. این کار نیاز شما را برای استخدام یک دفتردار حذف می کند و زمان های مازاد را به مدیریت دفترها، صورتحساب ها، و انتقالات اختصاص می دهد. در تجارت، زمان هم معنای نقدینگی میباشد و بهینه سازی این روند به خوبی زمان های حسابداری را کاهش میدهد. علاوه بر آن، این نرم افزار مدل های پرداختی متعهدانه با هزینه های پایین ماهانه و یا سالانه را دارا میباشد. با استفاده از این گزینه شما به روز رسانی های همیشگی، پشتیبانی، و ابزارهایی جهت امکان تمرکز بر اداره کردن تجارت خود خواهید داشت.

 

 1. دسترسی وسیعی را فراهم میکند

اگر شما از سیستم حسابداری ابری استفاده می کنید، میتوانید هز زمان و هر جایی که احتیاج داشته باشید به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. مشکلات مرتبط با با مسائل مالی به راحتی قابل حل نمیباشند، یک برنامه حسابداری ابری دسترسی شما را به اداره و یا سیستم کامپیوتری شما محدود نمیکند. شما میتوانید از اپلیکیشن های بومی برای دستگاه های موبایل خود استفاده کنید حتی زمانی که در مسیر در حال رفت و آمد هستید. در حقیقت، ۸۳% کاربران زمانی که سفارشات خود را از طریق دستگاه های تلفن همراه دریافت می کنند، رضایت بیشتری دارند.

 

 برخی از امکانات نرم افزار حقوق و دستمزد

برخی از امکانات نرم افزار حقوق و دستمزد

 • امکان محاسبه پرداخت های صورت گرفته شده در هر لحظه
 • امکان محاسبه بیمه در نرم افزار حسابداری
 • امکان محاسبه اضافه کاری و معوقات حقوق
 • امکان محاسبه تسویه های صورت گرفته کارکنان طبق مقررات سازمان
 • امکان صادر کردن سندهای باز خرید خدمت
 • امکان تهیه گزارش های مربوط به بانک ها و مالیات و بیمه

 

مزایای نرم افزار حقوق و دستمزد

 • امکان اضافه کردن بخش های جدید با توجه به نیاز روز دنیا
 • ایمنی لازم برای حفظ اطلاعات مربوط به حقوق کارکنان توسط نرم افزار حقوق و دستمزد
 • کار کردن و یادگیری آسان این نرم افزار
 • امکان صادر کردن فیش های حقوقی کارکنان را فراهم می آورد
 • بایگانی کردن اطلاعات دستمزد و حقوق کارکنان

 

ایجاد هماهنگی در مدیریت توسط نرم افزار حقوق و دستمزد

گرد آوری اطلاعاتی نظیر ساعت کاری کارکنان، ماموریت، اضافه کاری، تشویقی، مرخصی ها به صورت ساعتی و روزانه، غیبت و … کارکنان یک سازمان توسط انسان بسیار زمان بر و از طرفی بسیار پیچیده و همراه با خطا است اما نرم افزار حقوق و دستمزد این هماهنگی و یکپارچگی را برای مدیران مالی فراهم کرده است و همه ی این امور در زمان کم و با دقت بسیار بالا توسط نرم افزار حقوق و دستمزد انجام می شود.

 

نرم افزار حسابداری

در همه سازمان ها و شرکت ها، حسابداری بخش مهمی محسوب می شود. بخش حسابداری و مدیریت مالی وظیفه مدیریت منابع مالی و برنامه ریزی برای سرمایه گذاری را بر عهده دارد. با پیشرفت تکنولوژی و به میدان آمدن نرم افزار حسابداری کار برای سازمان ها آسان تر گردیده است. نرم افزار حسباداری به حسابدار کمک می کند تا اطلاعات را دقیق تر و کم اشتباه تر به ثبت برساند.

هدف های استفاده از نرم افزار حسابداری

هدف های استفاده از نرم افزار حسابداری

شرکت های برای پیشرفت و نمو در کار خود نیاز دارند که حساب ها و دفاتر خود به صورت منظم و دوره ایی برسی نمایند. به همین منظور  نرم افزار های حسابداری به شما در تجزیه و تحلیل این حساب ها کمک خواهند کرد. این نرم افزار می تواند درآمد های سازمان شما و هزینه هایی که دارید را به طور دقیق محاسبه کند. که این کار اهمیت بسیاری برای تعیین میزان سود مالی شما خواهد داشت.

نرم افزار برنامه ریزی تولید

برنامه ریزی توید،‌ همانطور که از نامش پیداست به معنای برنامه ریزی،‌ کنترل و مدیریت تمام فرآیندهای مربوط به بخش تولید سازمان و کسب و کار است. مدیریت ورودی های خطوط تولید، مدیریت خروجی‌های خطوط تولید و مدیریت و کنترل مواد اولیه و حتی مدیریت منابع انسانی بخش تولید از مهم ترین کارکردهای برنامه ریزی تولید است.

سازمان ها و کسب و کارهایی که مدل کسب و کار و سازمانی آن ها برپایه تولید محصولات است، اهمیت بسیار زیادی برای قسمت برنامه ریزی تولید در سازمان و کسب و کار خود دارند.

برنامه ریزی تولید کار بسیار طاقت فرسا و زمانبری است. از این رو هر ایده و یا خدماتی که برای صرفه جویی در هزیه ها و صرفه جویی در زمان سازمان ها و کسب و کارها مطرح و منتشر شود برای سازمان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بنابراین می‌توان به اهمیت نرم افزارهای برنامه ریزی تولید برای این سازمان ها پی برد. نرم افزارهای برنامه ریزی تولید در بحث صرفه جویی در هزینه ها و صرفه جویی در زمان عملکرد بسیار مثبت و خوبی از خود نشان داده‌ و توجه سازمان ها و کسب و کارها را جلب کرده اند.

اهداف نرم افزار برنامه ریزی و کنترل تولید

در این قسمت اهداف و کارکردهای نرم افزارهای برنامه ریزی تولید را تشریح خواهیم کرد. بعد از مطالعه این قسمت قطعا درک عمیقی از اهمیت این نرم افزار ها در سازمان و کسب و کار ها خواهید داشت. برخی از اهداف و عملکردهای نرم افزارهای برنامه ریزی و کنترل تولید شامل موارد زیر هستند:

بررسی دقیق سفارشات، فرآیند تولید، نیروی انسانی و …

تحویل به موقع سفارشات

به حداقل رساندن زمان تولید

کاهش هزینه‌های تولید

کاهش هزینه‌های نگهداری

جلب رضایت مشتریان با ارتقای سطح کیفی و کاهش قیمت تمام شده

 

 

 

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران  مانند نرم افزار حسابداری انبار و نرم افزار مدیریت انبار به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.